Arama
08 Ekim 2015 Perşembe
 
 
Üye Girişi
  E-posta
  Şifre
Üye Ol    Üye Girişi
Şifremi UnuttumYorumlar

  Alışveriş Sepetim

Kategoriler
AÇIK PAZAR
Tasarım Stüdyosu
Hediye Çekleri
Özel Hediyeler
Sanat Galerisi

Astroloji
  Haftalık Yorumlar
Nuray Sayarı
  Burçlar
  Makaleler
Konuk Yazar

Bizi Nereden Buldunuz?
Arkadaşımdan
Internetten
Gazete \ Dergi
Broşür \ Tanıtım veya Reklam
Sonuçlar Oyla
 

Ziyaretçi sayısı : 351821
20.01.2008 Favori Reklam Kurucusu-Refiye Erişçi

KadinEliyle’nin bu ayki konuğu Favori Reklam Kurucusu Sayın Refiye Erişçi.

KadinEliyle: Sn. Erişçi, KadinEliyle'ye Hoş Geldiniz. Favori Reklam uluslararası bir firmanın Türkiye’deki tek yetkilisi ve tanıtım hizmetleri sunuyor. Bu hizmeti sunma fikrinin nasıl geliştiğini bize kısaca anlatabilir misiniz?

1985-1988 Yılları arasında bir ilaç firmasında çalıştım, daha sonra 2 yıl kadar eşimin medikal firmasında çalışmaya devam ettim. Bu sektörde tanıtımın ne kadar zor olduğunu sadece belli yerlerde kongre, seminer ve yüz yüze tanıtım yapıldığını öğrendim ve bu alanda devamlı çalışmalarım oldu. O dönemlerde grafik, baskı, poster ve tanıtım standlarına ihtiyaç olduğunu gördüm.

Kongre ve fuarcılık Türkiye’de çok yeni idi fakat ilerleyeceğini görüyordum;  zevk ve heyecanla kendi ekibimi kurarak bu işe başladım.

Bir yurtdışı seyahatimde dergide Nomadic Display’in reklam sayfasını gördüm, hemen aradım ve randevu aldım ertesi gün firmayı ziyaret ettim; portatif ürünleri gördüm ve çok etkilendim Türkiye’de bu işi yapacağıma inanarak Nomadic Display’in Türkiye tek temsilcisi oldum.

KadinEliyle: Favori Reklamın kuruluş aşamasına uzanan süreci tanımlamanızı istesek nasıl tanımlarsınız? Zorlu bir süreçti diyebilir miyiz?

Favori Reklam’ın kuruluş aşaması aslında çok zorlu bir süreç değildi, fakat ailede böyle bir işe girmenin zor olacağına ve gereksiz riskler alacağıma inanan çok kişi oldu, eşimin kurulu bir işi vardı ve orada çalışmamı söyleyen ve beni vazgeçirmek isteyenler oldu. Ben eşimin desteği ile bu riski göze alarak kendi şirketimi kurdum.

KadinEliyle: Favori Reklam müşterilerine ne gibi hizmetler sunmaktadır?

Favori Reklam müşterilerine başarılı, iyi bir etkinlik sürdürebilmesi ve kendilerini en iyi şekilde tanıtabilmeleri için kurulan standların tasarımından başlayarak montajından, demontajına kadar hizmet vermektedir.Yurtiçi ve Yurtdışı fuar, kongre, seminer, ürün lansmanı tüm etkinliklerde, ayrıca dünyanın her yerinde Nomadic partnerleri ile çözümler sunmaktadır.

KadinEliyle: Bulunduğunuz sektördeki rakip firmalar ile kıyasladığınızda mevcut konumunuzu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Favori Reklam 1990 yılından bu güne Türkiye’de hizmet veren bir firma, bu sektörde bir çok yeniliği müşterisine sunan istikrarlı, başarılı bir çizgide devam ediyor. Etkinliğe katılacak müşterilerimiz bizzat veya ajans aracılığı ile bize ulaşır , bizlere hayal etiklerini anlatırlar; bizde hayata geçiririz, bu hizmeti çok hızlı ve kaliteli bir şekilde vererek  rakiplerimizden bir adım önde olmayı hedefleriz.

Favori Reklamı kurduğum günden itibaren kadın olarak ticari anlamda hiç bir zorluk yaşamadım.

KadinEliyle: Bir kadın girişimci olarak kadın girişimci adaylarına ne gibi tavsiyelerde bulunmak istersiniz?

Kadın girişimcinin en çok zorlanacağı zaman sanıyorum işi ve aile düzenini iyi yönetmek için çabaladığı zamandır. İyi bir yönetici iseniz işiniz gibi evinizide iyi yönetirsiniz. Tabii benim eşimin ev yönetiminde bana destek olması bu kadar uzun süre işimin başında olmamı sağlamıştır. Kadın girişimcilere tek tavsiyem kendilerine inanmaları, işlerini sevmeleri asla zorluklarda pes etmemeleri.işlerini kurarken asla olursa olur olmazsa kapatır giderim diyerek işe başlamamaları.
Çok risk alacaklar, çoğu zaman bir kadın olarak duygusal davranacaklar fakat bir kadın olarak kendilerine inanır ve güvenirlerse her sektörde başarılı olur, yaşamdan zevk almaya başlarlar; buda evine ve işyerindeki ekibine yansır. Umarım bir çok kadın risk almaktan kaçınmaz ve kadın girişimci sayısı gün geçtikçe Türkiye’de hızla artar.   20.01.2008
    Favori Reklam Kurucusu-Refiye Erişçi   Detaylar
   18.01.2008
    Kurtsan Şirketler Grubu Başkanı Meltem Kurtsan   Detaylar
   10.01.2008
    Ring Reklam AŞ. Kurucusu ve Yaratıcı Yönetmen Aydan Baktır   Detaylar
   10.01.2008
    Alarko Holding Yönetim Kurulu Üyesi Leyla Alaton Günyeli   Detaylar
   Yorumlar
        En Yeniler İndirimdekiler En Çok Satanlar Gelecek Ürünler Site Haritası Güvenlik ve Gizlilik Yorumlar
AÇIK PAZAR
Hediye Çekleri
Hediye Çekinizi Seçiniz
Kategoriler
Özel Hediyeler
Sanat Galerisi
Tasarım Stüdyosu
 
2008 Copyright by Karum Danışmanlık ve Dış Tic. San. Ltd. Şti. - Tüm Hakları Saklıdır.
E-ticaret :Esproit